Deprem Yardım
Gündem

Boşanma Davalarında Avukatların Sağladığı Faydalar

Çare Hukuk Bürosu avukat Ömer Sefa Canata tarafından kurulmuştur. Bursa ilinde faaliyet gösteren Çare Hukuk Bürosu birçok hukuk alanında müvekkillerine hizmetler sunmaktadır. Avukat Ömer Sefa Canata’nın babası emekli başsavcı vekili Nurettin Canata’dır. Nurettin Canata Çare Hukuk Bürosu’nda danışmanlık yapmaktadır.

Çare Hukuk Bürosu aile hukuku ve boşanma davaları üzerine hizmetler vermektedir. Çare Hukuk Bürosu bünyesinde bulunan Bursa boşanma avukatları aile hukuku kapsamına giren evlilik, boşanma, çocukların velayetinin alımı,  çocuk bakımı, velayeti alan kişiye yönelik maddi destek, aile bireyleri arasındaki hukuksal ilişkiler gibi konularda avukatlık hizmetleri sunmaktadır.

Aile hukuku aile içerisindeki yer alan bireylerin ilişkilerinden kaynaklanan hukuksal sorunların giderilmesine yönelik yasal çözümler bulmaktadır. Aile hukukunun konuları arasında eşler arasında evlilik öncesi yapılan evlilik sözleşmeleri, aile birliğinin bütünlüğünün korumasına yönelik maddi yükümlülükler, aile içerisinde yer alan çocuklara yönelik maddi destek, yabancı kişilerle Türk vatandaşlarının evlenme ve boşanma ilişkileri yer almaktadır.

Çare Hukuk Bürosu ceza hukuku ve ceza davaları alanında da müvekkillerine özel hukuk hizmetleri sunmaktadır.  Çare Hukuk Bürosu bünyesinde bulunan Bursa ağır ceza avukatı ekibiyle ceza davalarında müvekkillerine yasal hizmetler verilmektedir.

Çare Hukuk Bürosu ceza hukuku avukatları ağır ceza mahkemesi, çocuk mahkemesi, haksız tutuklama nedeniyle tazminat talebi, icra ceza mahkemesi, asliye ceza mahkemesi,  sulh ceza mahkemesi davalarına girmektedir. Özellikle ceza davalarında avukatların tecrübeye sahip olması çok önemli bir konudur. Çare Hukuk Bürosu bünyesindeki ceza avukatları uzun yıllar ceza davalarında yer alarak yeterli tecrübeye sahiptirler.

Çare Hukuk Bürosu hizmet verdiği alanlardan biri de velayet davalardır. Anne bakımına muhtaç 7 yaşından küçük çocukların anne ve babalarının boşanmaları sonucunda velayet hakkı anneye geçmektedir. Anne ve babası boşanan çocukların yaşları 7 yaşından büyükse velayet davalarında mahkeme karar vermektedir. Çare Hukuk Bürosu bünyesinde yer alan Bursa velayet avukatı ekibiyle boşanma davaları sonucunda verilen velayet kararlarına itiraz etmek isteyen kişilere yönelik avukatlık hizmetleri verilmektedir.

Velayet davaları hem taraflar hem de çocuklar için ahlaki açıdan zor bir süreçtir. Hakimler, çocuğun geleceği söz konusu olduğunda velayet davalarında çok daha hassastır ve her iki tarafın beyanlarını ayrıntılı olarak inceler. Velayet davalarının süreç olarak bir yıla yaklaşmasının nedeni, mahkemelerin çocuğun mağdur olmaması için somut delillere çok önem vermesidir. Bu delilleri en hızlı şekilde toplama ve mahkemeye sunma süreci de davanın süreceği zaman açısından önemli olmaktadır.

Sizde Çare hukuk bürosunun birçok hukuk alanında uzman avukatlarından hizmet almak, verilen hizmetlerin detayları hakkında bilgi almak isterseniz Çare hukuk bürosunun internet adresi www.carehukuk.com.tr üzerinden web sitesine giriş yaparak bilgi alabilirsiniz.

https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m8!1m3!1d12190.686275974875!2d29.068752!3d40.194122!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x14ca3f3ac3f8cba5%3A0x9761b5377a805d21!2sAvukat%20-%20%C3%87are%20Hukuk%20-%20Lawyer%20%26%20Consultant!5e0!3m2!1str!2sus!4v1684232808748!5m2!1str!2sus

Web sitesinde yer alan iletişim bölümünde yer alan telefon numarası üzerinden iletişim hattını arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Size Daha iyi bir Hizmet Verebilmemiz için AdBlock Eklentisini Devre Dışı Bırakın..