Deprem Yardım
Gündem

Flovex Plakalı Eşanjör Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Flovex plakalı eşanjör fiziksel olarak birbirinden farklı sıcaklıklarda bulunan akışkanların ısı transferlerinin ortaya çıkmasında kullanılan eşanjör türleridir. Akışkan sıvıların dolaşımı sırasında ortaya çıkan farklı sıcaklıklar yüksek sıcaklık transfer katsayısı oluşmasını sağlar.  Flovex plakalı eşanjörler yüksek ısı transfer katsayısına sahip akışkanlarda kullanıldığında daha yüksek verimliliğe sahip olmaktadır.

Flovex plakalı eşanjörlerin mühendislik alanında üretim yapan pek çok sektörde geniş kullanım alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle ısıtma, soğutma, yoğuşturma, buharlaştırma gibi işlemler uygulayan makine mühendisliğinin ön plana çıktığı teknolojilerin üretimini yapan firmalar tarafından yaygın şekilde kullanılırlar. Sektörel olarak bakıldığında klima, havalandırma, kombi üreten firmalar Flovex plakalı eşanjörlerin ısı transferi teknolojisinden yararlanırlar.

Flovex plakalı eşanjörlerin mühendislik üretimleri sırasında öne çıkan özellikleri arasında sahip olduğu yüksek sıcaklık transfer katsayısı nedeniyle akışkanların birbirleri arasında ısı transferlerini yüksek verimlilikle gerçekleştirmelerini sağlar. Flovex plakalı eşanjörlerin diğer öne çıkan özellikleri arasında uygun maliyete sahip olmaları, uzun ömürlü kullanım süreleri ve bakım kolaylığı gibi özellikler sayılabilir.

Ayrıca, flovex plakalı eşanjörler ısı transferi uygulanan sıvılar arasında kirlenme ve birbirlerine karışma gibi durumlara karşı kesin çözümler sunar.

Flovex plakalı eşanjörler yapısal olarak ele alındığında paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilirler ve farklı sıcaklık ve akışkan koşullarına uygun dayanım sergilerler. Fabrikaparca.com sitesi üzerinden satışı gerçekleştirilen Flovex plakalı eşanjörler özellikle orta basınç aralıklarında ağır işler için tasarlanmıştır.

Yüksek sıcaklıklarda bile çok yönlü ve her türlü akışkan veya akış problemiyle başa çıkabilir. Soğutma yüzeyleri, 0,3 ila 30 metrekare arasında değişebilir ve her standart model için iki farklı tip bulunmaktadır. Düşük akış hızı için A tipi, yüksek akış hızı için ise B tipi plakalı eşanjörler bulunmaktadır. Bu şekilde müşteriler kendilerinin kullanacağı akış hızı ihtiyacına uygun eşanjör seçimi yapabilmeleri mümkün olmaktadır.

Gardner Denver vakum pompası havayı basınçlandırma amacıyla kullanılırlar. Gardner Denver vakum pompaları ortamda bulunan gazı çekerek ortam basıncını düşürürler.

Gardner Denver vakum pompaları üretim alanında çeşitli endüstriyel uygulamalarda sağladığı enerji tasarrufu, düşük ses seviyelerinde çalışması, dayanıklı ve uzun ömürlü yapısıyla ön plana çıkmaktadır.

JVM Dinamo DC güç kaynağı olarak endüstriyel uygulamalarda ve makine mühendisliği teknolojilerinin üretim alanlarında sıkça kullanılır. JVM Dinamo yüksek verimliliği, sağladığı enerji tasarrufu, kolay kurulum ve kullanım özellikleri ile fark yaratmaktadır.

Fabrikaparca.com internet sitesinde makine mühendisliği teknolojilerine uygun üretim yapan firmalar için kullandıkları makinelere yönelik ana ve yedek parça satışı yapılmaktadır. Sitemizde elektronik, hidrolik ve pnömatik ürün modelleri, uygun fiyat garantisiyle satışa sunulmaktadır. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için www.fabrikaparca.com adresinden web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Her bütçeye uygun birbirinden kaliteli ve orijinal yedek parça modelleriyle sizlere hızlı ve güvenilir satış hizmetleri sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Size Daha iyi bir Hizmet Verebilmemiz için AdBlock Eklentisini Devre Dışı Bırakın..