Deprem Yardım
Cnc Makine

Mach 3 Cnc Yapımı: Profesyonel Cnc Kontrol Cihazı İle

MACH 3 PROFESYONEL CNC KONTROL CİHAZI İLE CNC YAPIMI Mach 3 CNC kontrol yazılımı nedir? Mach 3 CNC kontrol yazılımı. Çoğu Windows tabanlı bilgisayar ile motorların hareketlerini yöneten bir CNC makine kontrolörüne dönüştüren bir yazılım platformdur.

Mach 3 CNC kontrol yazılımı, LazyCam adlı bir içe aktarma işlemi aracılığıyla… 2 boyut çizimleri CNC makinesine ne tür bir eylem gerçekleştireceğini söyleyen geometrik kod. (G kodu) adlı bir CNC programlama dilini işler.

Yazılımın üçüncü versiyonu olan Mach 3. Kendin Yap projelerinden endüstriyel işlemeye kadar en kullanıcı dostu ve güvenilirdir. Güvenilir olarak binlerce kişi tarafından binlerce makinede çalışmaktadır.

Mekatronik alanı, zor veya zaman alıcı görevler için daha akıllı ve akıcı sistem süreçleri yapmak için kullanılır. Bir tasarım çözümü üretmeyi amaçlar.

Mach 3 CNC Yazılım Özellikleri
Mach 3 CNC Yazılım Özellikleri

Mach 3 CNC kontrol yazılımının bazı özellikleri nelerdir?

 • Drawing eXchange Format (DXF) dosyalarının doğrudan bilgisayara aktarılıp makinede işlemesine izin verir.
 • Bitmap görüntüsü (BMP) ve görüntü dosyalarını sıkıştırmak için bir format olan JPEG, hızlı bir şekilde koda aktarılabilir.
 • Daha doğru kesimler için iş mili hızını kontrol edebilir.
 • Tam video görüntüleme ve dokunmatik ekran özellikleri
 • Tamamen özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü ve ilave kodlama sistemi destekler.
 • Mach 3’ün yeteneklerini Yazılım kodlama aracılığıyla genişletme seçeneği, kullanıcıların önceden yazılmış bir G kodu dosyası olmadan işlevleri gerçekleştirmesine olanak tanır.
 • Aynı anda birden fazla röleyi kontrol ederek sistem ekipmanlarını uzaktan kontrol edin.

Kullanıcılar, Microsoft Visual Basic Scripting Edition veya VBScript aracılığıyla M kodları. Makrolar ile çeşitli talimatlar yazabilir ve 6 eksenli giriş-çıkış işlemiyle! Yüksek fiyatlı bir kontrol paneline gerek olmadan kullanabilme imkanı sağlar.

Mach 3 hangi makineleri kontrol edebilir?

 • Mach 3 şu sistemleri kontrol edebilir.
 • Dişli kesiciler
 • Lazerler
 • Torna tezgâhları
 • CNC Mil işleme
 • Plazmalar ve
 • CNC Routerlar
 • CNC makineleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? CNC programlarımıza göz atın!
 • Sen hazır olduğunda biz hazırız.
 • Kayıt sorunsuzdur ve başlamak kolaydır.
 • Bugün bize ulaşın!

Başvuru: Hemen Üye Olun

E-posta: [email protected]

Mach 3 Cnc Yapımı KONTROL YAZILIMI

Tanıtım:

Mach3’ü Buradan Sipariş Edin: CNC dünyasının en güvenilir hareket kontrol yazılımı. Lisanslar doğrudan gelen kutunuza e-posta ile gönderilir. Yetkili Mach3 Distribütörü.

MACH 3 PROFESYONEL CNC KONTROL CİHAZI İLE CNC YAPIMI
MACH 3 PROFESYONEL CNC KONTROL CİHAZI İLE CNC YAPIMI

Açıklama:

Birçok takipçim bana hangi yazılım paketini önereceğimi soruyor. Bunun tamamen önyargısız bir cevap olduğunu söyleyebilirim çünkü Mach3 ile sistemlerle çalışmaya başlayana kadar sıkı bir PANEL kullanıcısıydım. Mach3 bana çok zaman kazandırıyor. Ayrıca her makineye özel yazılım ve ara yüz yapılması da çok mükemmel, kullanıcı dostu.

Bu sadece lisans dosyasıdır. Yazılımı buradan indirmeniz gerekecek: http://www.machsupport.com/software/mach3/

Bireysel olarak satın alınırsa, bir e-posta ile bir lisans anahtarı ve indirme bilgileri alacaksınız.

Mach3’ü Bilgisayar CNC Sistemlerimizden biriyle eklenti olarak satın alırsanız, Mach3’ü bilgisayara hiçbir ek ücret ödemeden yükleriz. Sisteminize özel kartlar için tüm ayarlar uzaktan destek ile sorunsuz çalışır hale getirebiliriz.

CNC MAKİNESİ NEDİR?

CNC Makinesi, başka çok güzel şeyler yapmak için kullanılabilecek harika bir şey!

CNC router, farklı parçaları keserek daha sonra bir şeye dönüştürülebilecek ürünler yapmaya yarar. (örneğin plastik, metal, mermer veya ahşap vb.)

İnternet sayfalarında, güzel / güvenilir / ucuz / büyük / küçük ev yapımı Kendin Yap. CNC router’ın nasıl yapılacağına dair farklı talimatlarla doludur.

Ancak güvenilir, ucuz ve güzel bir CNC kontrol cihazının nasıl yapıldığını hiçbir zaman tam olarak bulamazsınız. Aslında buna CNC sistemi denir, ancak genellikle CNC kontrolörü olarak adlandırılır.

CNC kontrolörü – makinenin beynidir. Çeşitli elektronik devre kartları, bilgisayar ve makine motorlarının hareketini kontrol eder. Hızı hesaplayan ve diğer işlemleri yapan bir bilgisayar programından oluşur. Bazen CNC kontrolörleri bir bilgisayar kullanmadan yapar, ancak bence bu, makinenin işlevlerini genişletme olasılığını büyük ölçüde sınırlar. Aniden yarın makineye ek bir eksen takmak ve daha karmaşık parçalar yapmak isteyeceksiniz? Bir bilgisayar olmadan ve Panel programını güncellemek çok daha zordur.

Makineyi çalıştırabilen birçok program var (MACH 3, linux CNC, USB Cnc, KCam, CNC-D vb.). Ama ben MACH 3 CNC’yi çok iyi bilindiği, çok sayıda kullanıcısı olduğu ve kurulumu kolay olduğu için tercih ediyorum.

Ve şimdi eğlence Başlasın!

Hemen hemen çoğu kullanıcı, hazır yüklü programla normal bilgisayarları kullanır. Ardından elektronikler, sürücüler, güç kaynağı üniteleri vb. malzemeler için ayrı bir kabin yapar. Bu işlemler ve malzemeler çok zaman ve yer kaplar.

15 yıldan fazla bir süredir CNC makinelerinin modernizasyonuyla uğraşıyorum. Endüstriyel bir ortamda her şeyin iyi korunması ve korunması gerektiğini biliyorum. Uzun kablo elektrik parazitlerini toplar ve CNC’ nin düzgün verimli güvenli çalışmasını bozar.

3 eksen (XYZ) makinem var, ancak Y ekseninde iki motoru var (eksenlerin her iki tarafında birer tane).

Ayrıca kullanışlı ve güvenilir bir MACH 3 CNC sistemine sahip olmak istiyorsanız, şu talimatları izleyin:

STEP MOTOR Seçimi:

CNC sistemini bağlayacağınız makinenin türünü belirtin. Bu, ne kadar motor sürücüsü sipariş etmeniz gerektiğine bağlıdır. Freze ve gravür makineleri için 3-4 sürücüye ihtiyacınız var. Torna tezgâhları için 2 sürücüye ihtiyacınız var. Motorlarınızın çekeceği akımını gözlemleyin. Standart olarak çoğunlukla akım motora yazılır (örn. 3.0A)

LİMİT ANAHTARLARI:

Referans noktasına ve referans anahtarlarının gerekli olup olmadığına karar verin.  Referans olmasa da olur elbette. Onlarla daha güvenli çünkü her seferinde bir makinenin başlangıç noktasına doğru bir şekilde ayarlamak için zaman harcamaya gerek kalmaz. MACH 3 CNC’nin farklı optik izolasyon kartlarıyla çalışabileceğini unutmayın. En basit ve en ucuzu (sahip olduğum) makineyi LPT portu üzerinden çalıştırmak. Ancak bu kartta tüm limit anahtarlarını, acil durum düğmelerini vb. bağlamak için yeterli boş sinyal olmayabilir. Optik izolasyon için diğer kartlar daha pahalıdır, ancak daha fazla sinyale sahiptir. Benim için LPT portlu kartlar hem yeterli hem de sağlıklı çalışıyor.

CNC YAZILIMI

Şimdi yazılıma geldik. MACH 3 CNC kullanmayı seçerseniz, birkaç seçenek vardır. WINDOWS’ un lisanslı bir kopyasına sahip olun. WINDOWS kurulumunu üreticiden sipariş edebilir veya kendiniz kurabilirsiniz. MACH 3 yazılımının maliyeti yaklaşık 175-200 $ dır. Ayrıca bir kez sipariş edilebilir veya DEMO sürümünü kullanabilirsiniz. Tamamen çalışır durumda, ancak 500 satırlık bir kod sınırına sahiptir.

SON AŞAMA

Ve son aşama. Kit, modüler bir bilgisayar ve MACH 3 programı için ayar dosyası ile birlikte gelir. Bu, tüm setin (monitör, klavye, sürücü, vb.) ek yapılandırma olmadan çalışacağı anlamına gelir. CNC’yi makineye şemalara göre bağlamanız, hareket hızını ve hareket yönünü ayarlamanız yeterli olacaktır.

Şimdilik MACH 3 konusu bu kadar. İleride kartların, motorların ve diğer ilave özelliklerin nasıl bağlanacağı konusunu da anlatacağım.

İyi günler. Veysel DEMİROK

Elite Medya Cnc Makine Takip ederek çok fazla bilgiye erişebilirsiniz. Sizlere bu kategoride en son güncel haberleri sağlayacaktır. Mach 3 Cnc Yapımı Aklınıza takılan herhangi bir soru için bizlere ulaşabilir ve ya yorumlarda soru ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Bizleri Sosyal medya hesaplarımızdan takip etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Size Daha iyi bir Hizmet Verebilmemiz için AdBlock Eklentisini Devre Dışı Bırakın..