Deprem Yardım
Teknoloji

Q Klavye 10 Parmak Nasıl Yazılır?

Q Klavye 10 Parmak Nasıl Yazılır? Klavyeniz F mi Q mu Klavyenizin F mi Q mu olduğunu tab tuşunun sağındaki harften anlayabilirsiniz.

Q Klavye 10 Parmak

Klavyenizdeki sekme tuşunun yanındaki ilk tuş bir F tuşuysa, klavyeniz bir F klavyesidir. Tab’ın yanındaki ilk tuş Q ise, klavyeniz bir Q klavyedir.

F ve Q klavyeleri Arasındaki Farklar

F klavye Türkçe için özel olarak tasarlanmıştır. Q Klavye on Parmak Türkçe’de en sık kullanılan harfleri sıralayarak Türkçe kelimeleri daha hızlı yazmanıza yardımcı olmayı amaçlar. Türkçe için geliştirilen F klavye, Türkiye’de Kurumlararası Standartlar Komitesi tarafından 20 Ekim 1955’te onaylandı ve o tarihten bu yana kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başladı. F klavye derslerimizle yazma hızınızı arttırmaya başlayabilirsiniz.

Q klavye, uluslararası İngilizce dili için tasarlanmıştır. Yaygın İngilizce kelimeler ve bu kelimelerin harfleri birleştirilir. Q Klavye’de 10 Parmak Dilerseniz Q-Keyboard dersini Q-Keyboard’da 10 parmak yazmak için kullanabilirsiniz.

10 Parmak Q Klavye Hangisi daha hızlı, F klavyesi mi, Q klavyesi mi? F klavyesi Türkçe için tasarlandığından, F klavyeyle yazan kullanıcılar genellikle Q klavyeyle yazanlardan daha hızlı yazar. Bunun nedeni harflerin Türkçeye daha iyi yerleştirilmesidir. Şu anda kamu kurumları tarafından zorunlu tutulmasa da F klavyenin kullanımı daha yaygın. Sıfırdan başlamak istiyorsanız, hızlı bir şekilde Türkçe metin girmek için F klavye dersini kullanabilirsiniz.

10 Parmak Q Klavye

Parmaklarınızla yazmayı öğrenmek nekadar sürer? On Parmak Q Klavye, parmakla klavyede yazmak için ortalama süre 26 saattir.

Web sitemizde yıllarca süren sıkı çalışma ve geliştirmenin ardından sizin için F ve Q klavye dersleri hazırladık. Üye olarak bıraktığınız dersleri takip etmeniz de mümkündür. Bir klavye hız testi yapmadan önce, klavye yazımınızı geliştirmelisiniz. Klavyede hangi tuşlara hangi parmaklarla basmanız gerektiğini görsel olarak gösteren çevrimiçi bir 10 parmak dersi geliştirdik.

Dersler başta biraz sıkıcı gelebilir ama klavyenizde 10 parmağınızı da kullanabilmeniz için bu dersleri yapmanız çok önemli. İki veya üç parmakla hızlı yazmamı beklemeyin. Günde bir saat bile olsa tekrar tekrar çalışıp çalışırsanız, bir ayda nekadar ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz. 10 Parmak Q Klavye‘de Şu anda sitemiz sürekli olarak test edilmektedir ve test istatistiklerimize bakıldığında, klavye giriş hızları genellikle yavaştır. Sürekli test etmek yerine baştan sona bir klavye dersi alıp kendinizi test ederek farkı görebilirsiniz. İlerlemenizi, kurs önerilerinizi veya isteklerinizi bize bildirmek için iletişim formumuzu kullanın.
10 Parmak Q Klavye eğitimi almak için https://www.onparmak.org/onparmak-dersleri sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Elite Medya Bilgisayar Haberlerini Takip ederek çok fazla bilgiye erişebilirsiniz. Sizlere bu kategoride en son güncel haberleri sağlayacaktır. Q Klavye’de 10 Parmak Nasıl Yazılır? Aklınıza takılan herhangi bir soru için bizlere ulaşabilir. Yorumlarda soru ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Bizleri Sosyal medya hesaplarımızdan takip etmek için tıklayınız.

Ayrıca Youtube kanalımda da bedwarsla alakalı videolar çekiyorum. Abone olup Like Atmayı unutmayınız. Youtube Kanalımın Linki İçin Buraya Tıklayınız

Berat Demirok

Berat Demirok içerik Editörü: Teknoloji ve Oyun Haberleri Alanında Araştırmalar gerçekleştirip Kullanıcılara Özgün ve Doğal Bilgileri Yansıtmaktadır. Berat Demirok Hakkında Daha Fazla içerik Görmek için Sayfayı Aşağıya Kaydırın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Size Daha iyi bir Hizmet Verebilmemiz için AdBlock Eklentisini Devre Dışı Bırakın..