Deprem Yardım
Donanım

Laptop Klavye Değişimi

Laptop Klavye Değişimi Nasıl Yapılır? Birçok kişi bu konu hakkında detaylı bilgi arıyor. Bugün size laptop klavyesinin nasıl değiştirileceğini detaylı olarak anlatacağız ve bu konuda tavsiyeler vereceğiz. Öncelikle, bu makaleye dayanarak klavyenizi değiştireceğinizi garanti etmiyoruz. Ancak, size bu konuda gerekli bilgileri ve bunu kendiniz nasıl yapacağınıza dair bazı ipuçları vermek istiyorum.

Laptop Klavye Değişimi

Laptop Klavye Değişimi Öncelikle bu değişikliğin nedenini inceleyelim. Birçok kişi, tuşları bozulduğu veya kusursuz çalışmadığı için dizüstü bilgisayar klavyesini değiştirmek isteyebilir. Bir süredir geçici olarak takılan bir USB veya Bluetooth klavye kullanıyor olabilirler. Ancak taşınabilir bir bilgisayarda klavye olmaması can sıkıcı olabilir. . Laptop Klavye Değişimi Bu nedenle klavyenin değiştirilmesi gerekiyor. Şimdi laptop klavyesinin nasıl değiştirileceğini görelim. Klavye değişimi her markada veya bu markanın her modelinde aynı değildir. Örneğin X marka Y model notebookta klavyeyi alt kapaktan değiştirebiliyorsunuz. Ama aynı X marka Z model notebookta klavyeyi değiştirmek için sadece üst kapaktan belirli bir kısma ulaşabiliyorsunuz. Üreticinin üretim sırasında nereye koyduğu ile ilgilidir. Bu nedenle laptop klavye değişimi sorularına cevap ararken yapmanız gereken ilk şey laptopunuzun marka ve modelini bulmak.

-Laptop Klavye Değişimi

Bunun için laptopun altını ters çevirin ve aşağıdaki model başta olmak üzere markasını okuyup belirleyin. Bu marka ve modelin yeni dahili klavyeleri İnternet’ten veya yerel teknoloji OEM pazarınızda mevcutsa satın alınabilir. Klavyeniz gönderildikten sonra araştırmanızı yapmak için 2. Adıma geçin.

2. Adım

Marka ve modeli belirlediğinizi varsayarsak. Bu model hakkında bilgi almanın zamanı geldi. Bugün internette yeni çıkan elektroniklerin montaj ve demontaj videoları var. Onları bulmak için birkaç ipucu bilmek yeterlidir. Bu videoların çoğu yurt dışında çekilmiştir, bu nedenle İngilizce veya başka bir yabancı dil bilmeseniz bile videodaki adımları izleyerek klavye jakına kolayca erişebilir ve klavyenizi değiştirebilirsiniz. Tek ihtiyacın olan biraz sabır.

3. Adım Anakart Soketini Çıkarırken Alınacak Önlemler.

Bu kısım biraz kibar olmalı. Bir hata yaparsanız, dizüstü bilgisayarınızın yerleşik klavyesini kullanamama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Sakin olun ve bu bölümü dikkatlice takip edin. Önce şunu söyleyeyim. Bu prosedür tüm dizüstü bilgisayarlarda görünür. Bazı bilgisayarlarda bu yuva biraz daha büyük, bazılarında ise daha küçüktür. Yani tek fark fizikseldir, ancak süreç hemen hemen aynıdır. Bu jak, dizüstü bilgisayarınızın ana kartından klavyenize giden kabloyu bağladığınız yerdir. Biraz ince, bu yüzden dikkatli olun. Bu kabloya şerit kablo da denir. Kabloya zarar vermez ama jaka dikkat edin Bu kabloyu takarken beyaz kısmın sağında ve solunda kabloyu tutan kıskaçlar var. Önce bunları çıkarın, ardından kabloları çıkarın. Eskimiş klavyenizi bir geri dönüşüm merkezine göndermeyi unutmayın. 4. Yeni klavyeyi ana karta monte etmeyi bitirin.
Ardından, yeni satın aldığınız klavye şerit kablosunun ucunu alın ve beyaz soketine takın, bu kez ileri doğru kaydırın ve kırmızı okla gösterilen klipsi kilitleyin. Anakart ve dahili klavye artık bağlanmıştır. Klavyeyi takın, gerekli vidaları takın (vidaları atmayın), bilgisayarı açın ve deneyin.


Elite Medya Donanım Haberlerini Takip ederek çok fazla bilgiye erişebilirsiniz. Sizlere bu kategoride en son güncel haberleri sağlayacaktır. Laptop Klavye Değişimi Aklınıza takılan herhangi bir soru için bizlere ulaşabilir ve ya yorumlarda soru ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Bizleri Sosyal medya hesaplarımızdan takip etmek için tıklayınız.

Berat Demirok

Berat Demirok içerik Editörü: Teknoloji ve Oyun Haberleri Alanında Araştırmalar gerçekleştirip Kullanıcılara Özgün ve Doğal Bilgileri Yansıtmaktadır. Berat Demirok Hakkında Daha Fazla içerik Görmek için Sayfayı Aşağıya Kaydırın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Size Daha iyi bir Hizmet Verebilmemiz için AdBlock Eklentisini Devre Dışı Bırakın..